Zľava až 33% na ŽiDobre Olej do 30.6.2024 alebo do vypredania zásob

Spustené sú aj objednávky do zahraničných krajín, kde nie je potrebné platiť clo!

Chcete sa mať dobre? Je čas objaviť polyfenol!

Každá z nás túži po žiarivej pleti, peknej postave, ktorá očarí okolie a najmä toho najmilovanejšieho. Je úžasné po rokoch počuť znova: Ako krásne vyzeráš, asi sa máš dobre! Akú máš hebkú pleť!

O čarovných lektvaroch na skrášlenie a najmä omladenie sa hovorí od nepamäti. Snaha o mladší vzhľad pramení ešte z čias prehistorických. Samozrejme, dnes máme omnoho viac poznatkov, ako krásky z praveku. Poznáte, napríklad Ži Dobre polyfenol?

Dokážete ovplyvniť starnutie pokožky?

Čo sú to polyfenoly?

Aký vplyv majú antioxidanty na pokožku?

Prečo mnohé ženy vyhľadávajú prípravky obsahujúce resveratrol?

Používate kvalitné krémy, skúšate séra a masky a stále to nie je ono? Nuž, môžete používať tie najkvalitnejšie krémy, ale ak nevyživujete pleť zvnútra, nebude taká krásna a svieža, ako by byť mohla. A to bez ohľadu na vek – dokonca aj zrelá pleť môže vyzerať veľmi mladistvo a dodať nám sebavedomie.

Ako omladiť pleť?

Čoraz viac žien vyhľadáva možnosti, ako zmierniť starnutie pleti, alebo zamedziť tvorbu vrások. Na kráse a štruktúre pleti nepridávajú ani stres, smútok, zdravotné problémy, nervozita či úzkosti typické pre dnešnú dobu. Druhá vec je, koľko toho musí naša utrápená koža zvládnuť. Určite sa nemôžeme hnevať, že je občas unavená, suchá, podráždenávyzerá staršie ako by mohla.

Koža funguje ako bariéra, ktorá sa stretáva priamo so zmenami počasia, chemikáliami z prostredia. A tiež reaguje na to, čo jeme, či sa hýbeme a aké výživové doplnky užívame.

Jej vzhľad je odpoveďou aj na stres, nedostatok spánku, či zmenu jedálnička.

Dali ste vašej pleti, čo jej patrí?

Antioxidanty plné krásy: Objavte polyfenoly

V modernej medicíne sa za ostatné roky intenzívne spomína pojem antioxidanty. Sú to prírodné látky, ktoré chránia bunky nášho organizmu pred oxidačným stresom. Oxidačný stres ich ničí a zapríčiňuje mnohé chronické ochorenia. Antioxidanty však potrebujú nielen naše vnútorné orgány, ale tiež najväčší orgán ľudského tela – koža. Nestačí ju však vyživovať len zvonku. Poradíme vám, ako ju nakŕmiť zvnútra.

Ako spomaliť starnutie?

Jedným z antioxidantov, ktoré v poslednej dobe najviac zaujali pozornosť kožných lekárov i odborníkov na krásupolyfenoly. Štúdie potvrdili, že pri starostlivosti o pleť majú významné účinky pre krásu pokožky. Ukázalo sa tiež, že polyfenoly, konkrétne flavonoidy, chránia vitamín E pred oxidáciou a regenerujú oxidovaný vitamín E1. Tento mechanizmus je dôležitý najmä preto, lebo vitamín E je hlavným antioxidantom rozpustným v oleji, ktorý chráni našu pokožku.

Prirodzeným zdrojom polyfenolov sú najmä červené hrozno, čokoláda, granátové jablká alebo zelený čaj. Stravou ich však nedostaneme do tela v takom množstve a v takej forme, ktorá je účinná na oddialenie starnutia, podporu pružnosti pokožky a redukovanie vrások. Preto je ideálne dopĺňať ich do tela v koncentrovanej dávke vo forme výživového doplnku.

Vsuvka, blok mimo základného textu:

Akú úlohu majú polyfenoly v rastlinách?

Polyfenoly sú prírodné látky, ktoré slúžia rastlinám na obranu a ochranu ich plodov pred vplyvom nepriaznivých podmienok, vrátane ochrany pred škodlivými UV lúčmi slnka. Inými slovami, polyfenoly sú priamo určené na ochranu buniek. Po tom, ako ich užijeme, začnú vykonávať túto ochrannú funkciu aj pre bunky v našej pokožke.

Keď polyfenoly, tak z červeného hrozna

Najbohatším zdrojom polyfenolov sú zrniečka a šupky z modrého hrozna. Obsahujú viac ako 3 000 polyfenolických látok, medzi ktoré patria najmä resveratrol, katechíny, epikatechíny, guercetin, rutín, či antokyaníny. A práve z nich sa vyrábajú jedny z najúčinnejších výživových doplnkov.

Resveratrol proti vráskam, suchej a podráždenej pokožke

Resveratrol, ktorý patrí do skupiny polyfenolov a nachádza sa v modrom hrozne je až 20-krát účinnejší ako vitamín C, 5 x silnejší ako betakarotén a má 50 x vyšší antioxidačný účinok ako vitamín E. Niet sa čomu čudovať, že sa používa aj na spomalenie starnutia pokožky. Má schopnosť obnoviť kolagénové vlákna, čím udržuje hladkosť a pružnosť pokožky. Funguje tiež pri rôznych typoch dermatitíd a ekzémoch.

Ako dostať polyfenol do pokožky zvnútra?

Výživa zvnútra je rovnako dôležitá ako výživa pokožky zvonku. Najlepšie je, keď skombinujeme oba prístupy a dopravíme polyfenol do pokožky vo forme kapsúl či mikro púdru zvnútra a panenského oleja zvonku. Dobrou správou je, že na Slovensku sa už roky vyrábajú vo vysokej kvalite. Slovenský „Ži polyfenol“ je produktom spoločnosti  Ži Dobre ktorá sa dlhodobo špecializuje na spracovanie a výrobu 100 % prírodných polyfenolov. Ich mikro púder je čisto prírodný produkt vyrobený z hroznových jadierok a hroznovej šupky modrých odrôd viniča Vitis Vinifera. Skladá sa z polyfenolov, antokyanínu a resveratrolu. Vegetariánska kapsula je vyrobená z rastlinnej celulózy a neobsahuje kyselinu titaničnú. Na rozdiel od produktov aplikovaných na pleť nevyvolávajú alergickú reakciu.

„Vyberáme iba vyzreté a zdravé hrozná, ktoré neprešli fermentáciou (kvasením). Takéto hrozno potom šetrne usušíme a mechanicky zomelieme na veľmi jemný prach s veľkosťou častíc len 2 – 10 mikrónov. Na rozdiel od iných polyfenolov, majú častice nášho ži polyfenolu oblý tvar, a preto sa nezachytávajú v tráviacom trakte a nevytvárajú v ňom zápaly. Z takto unikátne spracovaného prachu vyrábame kapsule, mikro púder a panenský olej. Naše výrobky podliehajú rozsiahlym laboratórnym atestom, nevyvolávajú alergické reakcie a neobsahujú žiadne pridané chemikálie, chemické zlúčeniny ani farbivá,“ prezradil nám majiteľ spoločnosti Slovak Wine Andrej Ondrejmiška.

Ak chcete dosiahnuť pocit omladenia a sviežej pokožky vďaka ži polyfenolu

využite kupón so zľavou 5 % – pokozka5

autorka: Sabína Zavarská

Zdroje:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6160559/#B28

https://www.womenshealthmag.com/beauty/a19671302/polyphenol-benefits-skin/

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/B9780123984562000633

https://encyclopedia.pub/3833

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0227308

https://www.cosmeticsandtoiletries.com/cosmetic-ingredients/actives/news/21844394/polyphenol-skin-lightener-and-brightener

https://www.theskincarechemist.com/glossary/polyphenols/